• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpikler Tekrar Kullanılır Mı?

Takma kirpiklerin kullanımı kişiden kişiye ve kirpiğin kalitesine göre değişir. Ama genelde kadınlar takma kirpikleri birkaç kez daha kullanılır. Eğer doğru yapıştırıcı ve kirpik kullanımı gerçekleştirilirse takma kirpiklerin tekrar kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmez.

 

Takma Kirpiklerin Göze Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Takma kirpiklerin göze herhangi bir zararı olmamaktadır. Sadece kullanılan yapıştırıcılar ve takma kirpik takmada ve çıkarmada kullanılan yöntemlerde bazen gözde zarar oluşabiliyor. Bunun için kaliteli yapıştırıcılar ve doğru takma çıkarma tekniklerinin kullanılması gerekir.

 

Takma Kirpik Kaç Gün Kullanılır?

Takma kirpikler genelde kısa vadede kullanılır. Bazı kirpikler 2 ya da 3 gün içerisinde düşmeye başlar. Takma kirpiklerin 4 ay kadar bir süre kullanılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

 

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

İnsanlar takma kirpik kullanımını pek fazla bilmemektedir. Çünkü takma kirpiklerin bir kullanım şekli ve püf noktaları vardır. Bunlar Nelerdir?

  • Takma Kirpik Kaç Gün Kullanılır?Takılacak olan kirpik bir cımbız yardımı ile tutulur ve şerit kısmına yapıştırıcı sürülür.
  • Daha sonrasında sürülen yapıştırıcının kuruması için 1 veya 2 dakika bekletildikten sonra kirpik diplerine yerleştirilir.

​​​​​​Kirpikler bu şekilde takıldığında çok daha sağlam ve uzun süre kalıcı olur.

 

Takma Kirpiklerin Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Takma kirpikler tek kullanımlık da olabilir. Fakat bazı insanlar birkaç kez daha kullanmak isteyebilir. Bunun içinde yapmaları gereken şey kirpiklerin bakımlarını yapmaları ve onlara özenli davranmaları gerekir. Öncelikle kullanılmış olan kirpik sıcak bir suyun içine koyulup üzerine sabun döküldükten sonra 15 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Daha sonrasın kirpik kirlerinden arınmış olur. Sonra Kirpikler kuruduktan sonra bir sonraki kullanıma geçilebilir. Bu şekilde daha temiz ve hijyenik olur.

 

Dökülen Kirpikler Yerinden Tekrar Çıkar Mı?

Takma kirpiklerin kullanıcıları dökülen kirpikler tekrar çıkar mı sorusuna cevap aramaktadır. Öncelikle kirpik kullanıldıktan sonra gözlerin temizliğinin iyi yapılması ve kirpik çıkarma esnasında kirpik diplerine zarar vermemesi halinde dökülecek olan kirpikler yerini yenilerini bırakır. Yani yeni kirpikler çıkabilir. Fakat kirpik diplerine bu takma kirpiklerin takılması aşamasında zarar verilmişse oradan tekrar kirpik çıkmaz.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading