• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpik Neye Göre Alınır?

Maske kullanımının hayatımıza girmesi ile beraber makyaj trendleri arasında göz makyajı ön planda olmaya başladı. Bu durumda göz makyajının vazgeçilmezi olan eyelenir ve takma kirpik kullanımı son zamanlarda arttı.

Vurguyu gözlerinizde toplamak, bakışlarınızla dikkat çekmek istiyorsanız mutlaka takma kirpik kullanılmalı. Seçtiğiniz kirpiğin verdiği efekt makyajınızı ve bakışlarınızı tamamlamaya yardımcı olur.

Takma Kirpik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nasıl ki makyaj yaparken seçtiğimiz renk tonlarına dikkat ediyorsak takma kirpik seçimi de aynı dikkatle yapılmalı. Özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Tek seferlik kullanıp atmamak için mutlaka kaliteli bir marka seçilmelidir.
  • Takma kirpikler standart boyda olduğu için göz ölçüsüne göre ucundan makas yardımı ile kesilmelidir.
  • Kullanma amacınız kesinlikle önemli. Gece kullanılacaksa daha yoğun kirpikler tercih edilebilir. Gündüz ve günlük kullanılacaksa daha seyrek kirpikler tercih edilebilir. Tabi ki bu durum kişi zevkine göre değişir.
  • Göz, kirpik ve saç rengi seçilen takma kirpikte mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Ufak detaylara dikkat ederek seçeceğiniz takma kirpikler sizi o günün en dikkat çekici kadını yapabilir.

 

Takma Kirpik Nerelerde Satılır?

Takma kirpik kozmetik satışı yapan her yerde çoğunlukla bulunur. Tabi ki kalitesi satıldığı yere ve markaya göre değişir. Bu konuda mutlaka uzman bir çalışana danışılmalıdır.

Genellikle takma kirpiklerle beraber yapıştırıcısı da paket içinde yer alır. Fakat bazı kişiler ekstra yapıştırıcı almayı daha sağlıklı bulur.

 

Takma Kirpik Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takma kirpik kullanımı her konuda olduğu gibi biraz pratiğe dayalıdır fakat kesinlikle zor değildir

 Öncelikle;

  • Göz makyajı bazı tamamlanmalıdır.
  • Yapıştırıcı takma kirpiye uygulanmalı ve 15-20 saniye bekledikten sonra cımbız yardimi ile kirpik diplerinde yarım santim kadar önden başlayarak üst taraftan yerleştirilmelidir.
  • Takma kirpiği taktıktan sonra far ve eyeliner uygulaması yapılabilir. Özellikle köyü tonlar kullanmak takma kirpik çizgisini gizlemeye yardımcı olur.

Püf noktalar ve dikkat edilmesi gereken noktalar atlanmadığı taktirde işlem mükemmel bir göz makyajı ile sonuçlanır.

 

Takma Kirpik ve Yapıştırıcı Göze Zarar Verir mi?

Kesinlikle ikisi de zarar vermeyen uygulamalar. Fakat yapıştırıcıyı bol kullanmak, takma kirpiği asıl kirpiğin daha aşağısına göze yakın olacak şekilde yapıştırmak, takma kirpik varken uyumak, gözleri ovuşturarak çıkarmaya çalışmak göze hassasiyet verebilir.

 

Takma Kirpik Çıkartırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takma kirpik yapıştırma işleminde olduğu gibi cımbız yardımı ile iç taraftan başlayarak yavaşça çekilere çıkartılır. Öncesinde herhangi bir şey uygulamaya gerek yoktur. Çekme işleminde göz kapağı tutularak gerilmesine yardımcı olur ve takma kirpik daha kolay ayrılır. Çıkarılan takma kirpikte herhangi bir zarar yoksa kutusuna yerleştirilip tekrar kullanılabilir.

 

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading