• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpik Ne Zaman İcat Edildi?

Kadınlarım makyaj karımı en iyi tamamlayıcısı olan bu takma kirpik olayının nereden, nasıl ve ne zaman çıktığı çok fazla merak edilmektedir. Bazılarına göre güzellik konusunda kendisini geliştirmiş bir kadının olduğu söylenebilir. Fakat durum pek de görüldüğü gibi değildir. Bu takma kirpikler Holywood'da erkek bir ünlü olan film yapımcısı tarafından bulunan bir şeydir. Film çekimlerinin olduğu bir zaman diliminde oyuncuya daha iyi bir anlam kazandırmak adına taka kirpikler ortaya çıkmıştır. Takma kirpiklerin serüveni bu şekilde başlamıştır. Bu olay kimsenin aklına gelmemektedir. Özelliklede bu takma kirpikleri bulan insanın erkek olması çoğu kadını da şaşırtan bir durumdur.

 

 

Takma Kirpikler Neye Göre Alınır?

Genelde takma Kirpikleri şanslar kirpik ve göz yapılarına göre seçer. Eğer küçük ve birbirlerini çok daha takım gözlere sahipseniz yoğun ve daha uzun kirpikler tercih edilebilir. Daha düşük ve kısık gösteriniz var ise orta kısmı yoğun olan kirpiklerin tercih edilmesi daha uygun olmaktadır.

 

Takma Kirpikler Hangi Durumlarda Göze Zarar Verir?

Doğru bir kullanımda takma kirpiklerin gözlere herhangi bir zararı olmaz fakat bazı durumlarda takma kirpikler göze zarar verebilir. Bu durumlar hangileridir?

  • Göze zarar verebilecek ilk durum takma kirpiklerin hijyeninin sağlanmadan ikinci kez kullanılmasıdır.
  • Takma kirpiklerin çıkarılma esnasında herhangi bir yağın kullanılmaması ve direk gözden hızlıca çekilmesi kirpik diplerine zarar verebilir.
  • Diğer bir zararlı olabilecek durum ise kirpik diplerinin temizlenmemesidir.

Bu gibi davranışlarda bulunuluyorsa takma kirpikler göze ve kendi kirpiklerinize zarar verebilir.

 

Takma Kirpikler Ne Kadar Kullanılır?

Takma kirpikler doğru ve temiz kullanıldığında çok uzun ömürlüdürler.

 

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpiklerin takılımı çok kolaydır. Bunun için bir adet cımbızla ihtiyaç duyulur bu cımbız yardımı ile tak a kirpikler kirpik diplerine oturtulur. Ve kirpik takılmış olur.

 

Neden Takma Kirpik Kullanılıyor?

Makyajın daha iyi durabilmesi ve göz makyajına anlam kazandırmak amacı ile kullanılır. Bazı insanlar seyrek kirpiklere sahip olduklarından dolayı kullanır. Genel olarak makyajın tamamlayıcı bir ürünü olarak da bilinir.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading