• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpik Ne Kadar Süre Kalır?

Aslında takma kirpiklerin belirli bir kalma süresi yoktur. Bunun için kullanılan yapıştırıcılar, yapıştırma şekli ve kullanılan kirpiklerin kalitesi belirleyici olur. Bunun için kesin bir kalma süresi söylemek mümkün olmaz. İyi bir yapıştırıcı ile ve doğru bir yapıştırma ile uzun süre takma kirpikler kalabilir.

 

Takma Kirpik Neden Kullanılır?

Takma kirpiklerin kadınlar tarafından bazı kullanılma nedenleri vardır.

Bunlar;

  • Daha yoğun bir kirpik görünümü
  • Daha etkileyici bakışlara sahip olma
  • Seyrek kirpik görünümünü azaltma

Bu nedenlere bağlı olarak kirpik kullanılır.

 

 

Takma Kirpik Günlük Olarak Kullanılır Mı?

İyi bir kirpik haftalarca kullanılabilir. Fakat bazı Kirpikler yapısında dolayı günlük olarak kullanılması gerekebilir. Uzun süre kirpik kullanılmasının en önemli noktası kirpiğe özenli ve temiz davranmak olur.

 

Takma Kirpiğin Göze Zarar Var Mıdır?

Tak kirpikler gözlere çok hoş bir görüntü verir. Fakat bunun yanında da bazı zararlar bırakabilir. Özellikle kirpiklerin takılma aşamasında kullanılan yapıştırıcılara dikkat edilmesi gerekir. Kaliteli ve zararsız yapıştırıcı tercih edilmelidir. Çünkü bazı kirpik yapıştırıcıları göze zarar verebilir ve kirpik diplerinde tahriş neden olabilir. Bu da kirpik dökülmesine sebep olan bir durumdur.

 

Takma Kirpik Gerçek Kirpikleri Döker Mi?

Genelde kirpik takıldıktan sonra insanlar kolay bir şekilde takma kirpik çıkarma yolları arar. Çünkü takma kirpiklerin çıkarılması oldukça güçtür. Çok dikkatli davranılması gerekir. Gerçek kirpiklerini zarar vermemek amacı ile takma kirpik çıkarılırken bir yağ yardımı alınabilir. Ya da çıkarırken yavaş ve özenli olunması da gerçek kirpiklerinin dökülmesinin önüne geçer. Bunun için kirpik çıkarma şekli kirpik dökülmesi üzerinde etki eder.

 

Takma Kirpik ile Denize Girilir Mi?

Genelde vizon kirpikler denize ve suya dayanıklı yapıdadır. Bu vizon kirpikler yaklaşık olarak 1 ay ya da 21 gün süre dahilinde kalıcılık sağlar.

 

Takma Kirpik Takarken Rimel Sürülmeli Midir?

Takma kirpikler takılırken rimel sürülüp sürülmemesi sizle kalmıştır. Ama daha iyi bir kirpik sonucu almak için kirpik taktıktan sonra rimel uygulaması daha iyi sonuçlar verir. Bazı insanlar kirpik takmadan öncede rimel uygulaması yapmaktadır. Bu tamamen kişiye kalmış bir şeydir. Fakat en iyi sonucu takma kirpik taktıktan sonra verir.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading