• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpik Kaç Kere Kullanılır?

Kadınların özel günlerde daha estetik bir görünüme kavuşmak için kullandıkları materyallerden olan takma kirpik, kaliteli olması durumunda uzun süreli kullanılır. Kullanım ömrü çıkarıldıktan sonra temizlenmesine ve iyi korunmasına bağlı olarak da değişen bu ürünün mutlaka araştırmaların ardından alınması gerekir. İnsan vücudunun en önemli organlarından olan gözün hemen üst kısmına takılıyor olmasından dolayı sağlık sorunu oluşturma ihtimali durumu da olan takma kirpikler yanlış kullanımlarda zarar vericidir.

 

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Göz kapaklarına özel bir yapıştırıcı ile tutturulan takma kirpikler için rastgele doğru ürün tercihi önemlidir. Yapıştırıldıktan sonra 15-20 saniye beklenen bu ürün, göze veya kirpiklere kesinlikle zarar verici değildir. Yapıştırma işlemi yapıldıktan sonra ise çıkarırken problem yaşanmaması için yapışan kirpikler ve farklı noktalara temas eden yapıştırıcı titiz şekilde temizlenmelidir.

 

 

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Kadınların daha güzel görünme çabaları içinde önemli bir yer tutan takma kirpiklerin istenilen etkiyi yaratması için doğru kullanılması gerekir. Alınırken standart ölçülerde bulunan bu ürüne kullanıcılar istedikleri gibi kavis ve boy ölçüsü verebilirler. Yüz ölçülerine uygun getirildiği zaman gözleri öne çıkaran takma kirpikler, her türlü güzellik anlayışına uygundur.

 

Takma Kirpik Zararlı Mı?

Kadınlar arasında zararlı olup olmadığı sürekli araştırılan takma kirpiklerin göz ve çevresine zarar vermemesi aşağıdaki konulara dikkat edilmelidir;

  • Güvenilir satış noktalarından alım,
  • Takma öncesi ve sonrası temizlik,
  • Yapıştırma işleminde yeterli jel kullanımı,
  • Gün sonunda mutlaka çıkartılmalı,
  • Çıkartıldığında iyi muhafaza edilmeli

Çıkarma işlemi cımbız yardımıyla yapılan takma kirpik, uzun süre göz kapağında kalması durumunda biraz zor bulunduğu noktadan ayrılır.

 

Takma Kirpikler Çıkarıldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Takma kirpiklerini göz kapağından çıkaranların ilk olarak gözlerini ve çevrelerini detaylı şekilde temizlemeleri gerekir. Hemen ardından protezin bakımına geçen kullanıcılar hassas şekilde yaptıkları temizliğin ardından ürünlerini birkaç dakika dışarda beklemeleri önemlidir. Temizleme işlemi maskara ucu ile yapılan takma kirpiklerin kaliteli olmaları, daha sonraki kullanımlarında rahat geçmesini sağlar.

 

Takma Kirpik Yapıştırma Yöntemleri

Kullanım özelliklerine göre iki farklı şekilde ele alınan takma kirpikler için uygulanması zor olan seçenek kirpikler üzerine yapıştırmaktır. Her bir kirpiğin üzerine gelecek şekilde yapıştırma işlemi yapılan protezlerin ömürlerini düzenli bakımlar uzatır. Bir diğer seçenek ise göz kapağı üzerine boydan boya sürülen yapıştırıcı üzerine elle yapılan montedir.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
20.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading