• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpik Göze Zarar Verir Mi?

Hacimli ve daha uzun kirpiğe sahip olmayı bütün adınlar ister. Bunun içinde kozmetik alanlarla takma kirpik satışı yapılmaktadır. Önemli olan burada kirpiğin nasıl kullanıldığı ve kirpik yapıştırılırken kullanılan yapıştırıcı da önemli olur. Çünkü bazı insanların gözünde takma kirpik ve yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar hassasiyet oluşturabilir. Fakat genel olarak herkeste aynı etkiyi ve hassasiyeti yaratacak diye bir şey yoktur.

 

Kirpik Yapıştırılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kadınların vazgeçilmezlerinden olan takma kirpikler kullanılırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu noktalar nelerdir?

  • Öncelikle kirpik yapıştırılırken steril bir ortam tercih edilmelidir.
  • Kirpik yapıştırmak için kullanılacak olan araç ve gereçlerin temiz olması gerekir.
  • Kirpiğin üretimi esnasında temiz alanların kullanılması gerekir.
  • Kirpik yapıştırmak üzere kullanılan yapıştırıcıların gözde herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğinin önceden araştırılıp bilinmesi gerekir.

Bu gibi durumlara dikkat edilmesi gerekir.

 

 

Takma Kirpiklerin Olumsuz Yönleri Var Mıdır?

Takma kirpikler uzun süre kullanıldığı ve gözde aldığı sürece kirpiklerim dökülmesine sebep olabilir. Genelde kadınlar kirpikleri çıkarma esnasında çok fazla sayıda kendi kirpiklerini de kopartmaktadır. Buda kirpiklerin azalmasına yol açan bir durumdur.

 

Takma Kirpikler Yeniden Kullanılabilir Mi?

Genelde kadınların çoğunluğu almış oldukları kirpiklerin tekrardan kullanılıp kullanılmayacağını merak eder. Aslında bu sorunun cevabı kirpikten kirpiğe göre farklılık gösterir. Bazı kirpikler takıldıktan sonra haftalarca gözde durabilir. Bunun hiçbir sakıncası yoktur. Çünkü ona göre tasarlanmış kirpiklerdir. Fakat bazı günlük olarak kullanılan kirpikler ise temiz bir şekilde kullanılırsa birkaç kez kullanılma şansı vardır.

 

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpiklerin çıkarılma şekli önemlidir. Hızlı bir şekilde çıkarılan kirpikler kendi kirpiğinize zarar vereceğinden dolayı takma olan kirpikler çıkarılırken bir yağın pamuğa damlatılıp çıkarılması ya da dikkatli bir şekilde takma kirpiğin çekilmesi çıkarma işleminde kendi kirpiğinize zarar vermeden çıkarılmasını sağlar.

 

Takma Kirpik Çıkarılırken Oluşan Dökülmeler Sonucunda Tekrar Kirpik Çıkar Mı?

Takma kirpiklerin çıkarılma esnasında kirpikte oluşan dökülmeler eğer köklere herhangi bir zarar gelmemiş ise tekrar çıkabilir. Eğer bir hasar söz konusu ise yeniden dökülen yerden kirpik çıkamayabilir.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
20.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading