• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Takma Kirpik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takma kirpikler, yüz üzerinde çok önemli bir değişim yaratır. Sadece takma kirpik kullanarak çok değişik bir görünüm elde edilebilir. Takma kirpikler, kozmetik ürünlerinin satıldığı yerlerde rahatça bulunabilir. Takma kirpiklerin nasıl takılacağı bilinirse, böylece en iyi görünüme ulaşılabilir.

Takma kirpik alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar takma kirpiklerin, daha rahat kullanılabilmesine imkân tanır. Takma kirpikler göz şekline göre seçilmelidir. Ayrıca uygun bir boyutta seçilmeleri gerekir. Kaş ve göz önündeki mesafe çoksa uzun kirpik takılmamalıdır. Yapılacak olan makyaja uygun olan takma kirpikler tercih edilmelidir. Bu şekilde alınan takma kirpikler daha güzel bir şekilde kullanılabilirler.

 

Takma Kirpik Çeşitleri Nelerdir?

Takma kirpiklerin iki farklı çeşidi vardır. Takma kirpikler şerit ve tekli olarak ayrılırlar. Şerit kirpiklerin kullanımı tekli kirpiklere nazaran daha pratiktir. Fakat tekli kirpikler daha şık bir görünüm sağlarlar. Tekli kirpiklerin takılabilmesi için çok uğraşılması gerekir. Şerit kirpikler ise daha çok aksesuar olarak kullanılırlar. Doğal görünüm için, tekli kirpik kullanılmalıdır.

 

 

Takma Kirpik Kullanmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekli kirpik kullanmak isteyenler, bu kirpikleri kullanmadan önce bazı konulara dikkat etmelidir.

Bunlar şu şekilde sıralanır;

  • Tekli kirpik kullanacaklar göz makyajını kirpiklerini takmadan önce yapmalıdır.
  • Şerit kirpiklerin dibindeki şerit takılmadan önce siyah göz kalemiyle çizilmelidir.
  • Kirpiklerin boyutu çok önemlidir. Göz ile kirpik boylarının eşit olması gerekir. Böylece takma kirpiklerden daha iyi bir kullanım elde edilebilir.

 

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpiklerin güzel görünebilmesi için, takma işleminin çok dikkatli yapılması gerekir. Takma kirpik yapıştırıcı kullanılarak takılır. Bu yapıştırıcılar, kirpiklerle bir arada satılırlar. Yapıştırıcı kısa bir süre sonra kuruyunca, kirpikler cımbız yardımıyla takılabilir. Bu şekilde kirpik takma işlemi sonlandırılabilir.

 

Takma Kirpiklerin Hangileri Tercih Edilmelidir?

Takma kirpik kullanmak isteyenler doğal bir görünüm istiyorlarsa tekli kirpikleri tercih etmelidir. Daha rahat bir kullanım isteniyorsa, bunun içinde şerit takma kirpikler kullanılabilir.

 

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Takma kirpik kullanmanın en önemli püf noktalarının başında makyaj bazının tamamlanmış olması gelir. Ayrıca dumanlı bir makyaj yapılarak daha etkileyici bakışlar elde edilebilir. Bu püf noktalara dikkat edilirse takma kirpikler daha rahat kullanılırlar.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading