• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Mıknatıslı Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Kadınların takma kirpiklerde tercihi bazen mıknatıslı takma kirpik olabilir. Peki, bu mıknatıslı kirpikler nasıl takılır?

  • Genelde kadınlar mıknatıslı takma kirpik takmadan önce kendi kirpiklerini kıvırırlar. Bunun sebebi iki kirpiğin birbirleri ile daha çok bütünleşmesidir.
  • Daha sonrasında kendi kirpiğe rimel uygulaması yapılır.
  • Daha sonrasında mıknatıslı kirpikler kirpik diplerine yerleştirilir.

Aslında mıknatıslı kirpikler normal takma kirpiğe göre kullanımı daha kolaydır. Çünkü daha kolay sabitlenmektedir.

 

Mıknatıslı Kirpikler Kullanışlı Mıdır?

Bu mıknatıslı takma kirpiklerin kullanımı hem çok kolay hem de kendi kirpiğinize zararı olmaz. Bundan dolayı kadınlar tercihini mıknatıslı kirpiklerden kullanır. Doğal görünüm vermesi sebebi ile insanları hayran bırakır. Rimel kullanımını azaltmak adına mıknatıslı kirpikler çok faydalı olacaktır.

 

Mıknatıslı Kirpiğe Makyaj Yapılabilir Mi?

Mıknatıslı Kirpiklere makyaj yapılmaktadır. Sadece mıknatıslı kirpik Kullanılırken malzemelerin su geçirmez olmaması gerekir. Çünkü temizlemesi zor olur. Mıknatıslı kirpiklere rimel uygulaması yapılabilir. Aynı şekilde kirpik diplerine eyeliner uyulması da yapılabilir.

 

 

Mıknatıslı Kirpik Kaç Kullanılmalıdır?

Eğer bu mıknatıslı kirpikler kullanıldıktan sonra temizliği iyi bir şekilde yapılırsa çok daha fazla kullanılabilir. Çünkü gözle yakın temasta bulunan bu mıknatıslı kirpiklerin temizliği önemlidir.

 

Mıknatıslı Kirpik Gerçek Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Mıknatıslı kirpikler kullanıldığında ve gün sonunda çıkarılması gerektiğinde çıkarıma şekline dikkat edilmesi gerekir. Oldukça narin davranmak önemlidir. Eğer doğru bir çıkarıma yöntemi uygulanırsa kirpiklerini zarar görmez. Aynı şekilde kirpik çıkarıldıktan sonra gerekli temizliğinin yapılması gerekir. Yeterince temizlenmeye kirpikler göze zarar verebilir.

 

Mıknatıslı Kirpiklerin Avantajları Nelerdir?

Mıknatıslı olan kirpikler normal takma kirpiklere göre takması oldukça kolaydır. Bu da kadınların işini kolaylaştırır. Herhangi bir kirpik yapıştırıcı ihtiyacı duyulmaz. Bunun içinde kirpik dipleri zarar görmez, aynı zamanda normal takma kirpiklere göre mıknatıslı kirpikler daha uzun sürede gözde kalabilir.

Yapıştırılan takma kirpikler göz üzerinde yapıştırıcıları belli olmaktadır. Fakat mıknatıslı kirpikler gözle daha fazla bütünlük sağlandığından dolayı yapay bir görüntüye yer vermez. Normal takma kirpiklere bakıldığı zaman mıknatıslı kirpikler diğer adı ile manyetik kirpikler çok daha fazla avantajlı olur.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading