• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Mıknatıslı Kirpik Tek Kullanımlık Mı?

Kadınların kolaylıkla sahip oldukları ve çok kullanışlı olan mıknatıslı kirpik tek kullanımlık kirpik olmazlar. Bunun tabi belli şartları vardır. Mıknatıslı kirpiklerin tek kullanımlık olarak kullanılanlar tabi ki de vardır. Fakat uzun süreli kullanım açısından da kullanışlı kirpiklerdir. Kullanışlı olabilmeleri içinde gerekli özenin kullanıcı tarafından gösterilmesi gerekir.

 

Kirpiklerin Hijyeni Nasıl Sağlanmalıdır?

Her türlü kirpik çeşidi kullanımı sonrasında gerekli hijyeni sağlanması gerekir. Mıknatıslı kirpiklerde de bu kural geçerlidir. Peki hijyenleri nasıl sağlanır?

  • Kullanım sonrası kirpiklerin sıcak suya koyulacak 10 dakika kadar beklemesi gerekir.
  • Suyun içerisine bulaşık ilacı da eklenebilir.
  • Daha sonrasında 10 dakika bekledikten sonra kirpikler durulanarak kurutulması gerekir.

Her kullanımda bu adımın yapılması kirpiklerin hijyeninin sağlanmasında yeterli olur. Aynı masa kirpiğin kullanım ömrü de bu hijyen sayesinde uzatılmış olur. Neden Mıknatıslı Kirpik?

Genel olarak mıknatıslı kirpiklere olan ilginin sebebi kolay kullanılabilirlik ve doğal görünümü olmaktadır. Herhangi bir yapıştırıcı kullanılmaması da tercih edilmesinde bir etkendir. Yapıştırıcılar kirpiklere zarar verdiğinden dolayı olumsuz bir durumla karşılaşmamak amacı ile mıknatıslı kirpikler tercih edilmektedir.

 

Mıknatıslı Kirpiklerin Diğer Kirpiklere Göre Avantajı

Mıknatıslı kirpikler mıknatıs özelliği barındırdığından dolayı kirpiklere bütünleşmesi ve fark edilmemesi yönünden daha iyidir. Yapıştırıcı yardımı ile kullanılan kirpikler yapıştırıldığında yapışkan izleri belli olmaktadır. Bu da doğallıktan uzaklaştıran bir görüntüdür. Bunun için daha doğal görüntü açısından mıknatıslı kirpikler daha fazla tercih edilir.

 

Mıknatıslı Kirpiklerin Göze Zararı Olur Mu?

Diğer kirpiklere de olduğu gibi doğru ve temiz olarak kullanılan kirpiklerin hiçbiri göze zarar vermez.

 

Takma Kirpiklerde Çıkarma İşlemi Nasıl Olmalıdır?

Mıknatıslı kirpiklerde veya takma kirpiklerde kullanım sonrasında çıkarma işlemleri önemlidir. Öncelikle gözünüze ve kirpiğinize zarar gelmemesi açısından kirpikler çok dikkatli ve özenli olarak çıkarılmalıdır. Hatta çıkarma esnasında herhangi bir yağ pamuk üzerine dökülerek çıkarma işlemi kolaylaştırılabilir. Dikkat sizce gözden çıkarılan kirpikler kirpik diplerine zarar verebileceği gibi kirpik dökül ellerine de neden olabilir. Dökülen kirpiklerin tekrar çıkmama ihtimali de göz önünde bulundurularak doğru bir çıkarma şekli uygulanması gerekir.

 

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading