• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Mıknatıslı Kirpiğe Rimel Sürülür Mü?

Kadınların kullanım açısından en fazla tercih ettiklerin kirpik çeşidin en olan mıknatıslı kirpik kullanım açısından çok fazla merak edilmektedir. Diğer kullanılan Kirpiklere göre kullanım şekli farklı olan bu kirpiklere rimel uygulanıp uygulanmayacağı konusu merak edilmektedir. Bu tür mıknatıslı kirpiklere makyaj uygulaması yapılabilir.

Aynı şekilde rimel de sürülebilir. Fakat bu ürünün su geçirebilir olması önemlidir. Çünkü diğer türlü kullanılan su geçirmez yapıdaki rimeller çıkarılırken kirpiğe çok fazla zarar verir. Bunun için kirpiklerin zarar görmeyip tekrar kullanılması açısından su geçirebilir ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

 

Mıknatıslı Kirpik Nasıl Takılır?

Mıknatıslı kirpiklerin takması yapıştırıcı kullanılan kirpiklere göre çok daha kolaydır. Peki, mıknatıslı kirpiklerin takılma şekli nasıldır?

  • Öncelikle kirpik takılmadan önce kendi kirpiklerinize rimel uygulaması yapmanız gerekir. Bu aşamanın amacı kirpiğin kemdi kirpiklerinizle bütünleşmesini sağlamaktır.
  • Rimel uygulanan kirpiklere mıknatıslı kirpiklerin ikisi alt tarafa ikisi ise üst tarafa takılır.

Bu şekilde mıknatıslı kirpiklerin takımı hem kolay hem de çok fazla vakit almaz.

 

Mıknatıslı Kirpikler Kullanışlı Mıdır?

Hem kolay takılması yönünden hem de kirpik görünümün daha da güzel olması yönünden çok kullanışlı kirpiklerdir. Çok doğal bir görünüm vermesi açısından da herhangi bir rimel uygulamasına da gerek kalmaz. Aslında bakıldığında her yönden kullanışlı kirpik özelliği gösterir.

 

 

Mıknatıslı Kirpik Kaç Kez Kullanılmalıdır?

Mıknatıslı kirpikler için belirli bir zaman özelliği yoktur. Çünkü kullanım şekline göre kirpiklerin kullanım ömrü de uzar. Bunun için Kirpikler kullanıldıktan sonra gerekli hijyeni sağlamak gerekir. Eğer böyle olursa Kirpikler çok daha uzun süre şekli bozulmadan kullanılabilir.

 

Mıknatıslı Kirpiklerin Göze Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Yapıştırıcısı, kirpikler göz önünün alındığında bu tür mıknatıslı kirpiklere göze herhangi bir zarar gelmez. Çünkü yapıştırıcı kullanılmaz.

 

Hangi Tür Kirpikler Tercih Edilmelidir?

Aslında kadınlar kirpik seçerken kolay kullanıma önem verir. Bunun içinde genel olarak seçimlerini mıknatıslı kirpiklerden yana kullanırlar. Yapıştırıcısı kirpikler hem kullanım açısından uğraştırır. Hem de yapıştırıcı kullanıldığından dolayı da çok doğal bir görüntü elde edilmemektedir. Fakat mıknatıslı kirpiklerin kullanımında çok doğal görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading