• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Lifting Sonrası Rimel Sürülür Mü?

Kadınlarda uzun, hacimli ve kıvrık görünen kirpikler her zaman çok beğenilir. Kirpikleri uzun ve gür göstermek için çeşitli kirpik serumları, bakım yağları, kirpik kıvırtıcılar ve kaliteli maskaralar mevcuttur. Bakım yağlarıyla kirpiklerinizi bakımlı ve güzel bir hale getirebilirsiniz. Maskaralarla da dilediğiniz gibi makyaj yapabilirsiniz fakat bunlar kalıcı çözümler değildir. Ne kadar bakım yaparsanız yapın lifting uygulaması kadar güzel olmaz.

 

 

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting uygulaması, kirpiklerinizi 2-3 ay kadar uzun, hacimli ve kıvrık gösteren bir uygulamadır. Bakışlarınızı çekici ve derin gösteren bu uygulama son dönemlerde oldukça popülerdir. Güzellik merkezlerinde ve sosyal medyada sık rastlanan bu uygulama, günlük yaşantı için çok pratik bir uygulamadır.

 

Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting uygulaması genelde yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir. Acısızı bir işlemdir. Şu adımlar uygulanır;

  • Gözlerdeki makyaj etkili bir şekilde temizlenir.
  • Kişinin kirpiklerinin uzunluğuna göre uygun ped seçilir.
  • Pedler S-M-L olmak üzere 3 çeşittir ve göz kapaklarına yapıştırılır.
  • Kirpikler tek tek ayrılır.
  • Ayrılan kirpikler cımbız yardımıyla kıvrılarak pedin üzerine yapıştırılır.
  • İlk bakım ürünü sürülüp 15 dakika bekletilir.
  • 1 numaralı bakım ürününün süresi bittikten sonra keratin işlemi uygulanır.
  • 20 dakika bekletilip pedler çıkarılır ve son bakım ürünü uygulanır.

Lifting uygulaması adımları bu şekildedir. Zorlayıcı bir durum yoktur. Ancak mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır.

 

Kirpik Lifting Zararlı Mıdır?

Kirpik liftingin hiçbir zararı yoktur. Kirpiklerinizi dökmez. Fakat kimyasal bir işlemdir ve hassas ciltlerde bazı durumlar meydana gelebilir. Bu işleme başlarken, kimyasal bir uygulama olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

 

Kirpik Lifting Sonrasında Rimel Sürülür Mü?

Kirpik lifting işleminiz bittiğinde hayalinizdeki gibi kıvrık, uzun, hacimli, gür ve ayrık kirpiklere sahip olacaksınız. Bittikten sonra kirpiklerinizin iyice kurumasını beklemelisiniz. Lifting işleminden en az 12 saat sonra maskara sürebilirsiniz. 12 saatten önce asla makyaj yapmamalısınız. Kesin emin olmak istiyorsanız, 24 saat boyunca hiçbir şekilde göz makyajı yapmamalısınız. Zaten kirpikleriniz kıvrık ve uzun olduğu için, fazla makyaj ihtiyacı bile duymayabilirsiniz.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading