• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

İpek Kirpik Kalıcı Mı?

Çoğu kadın, bakımlı ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Bakımlı ve hacimli görünen kirpikler, makyajsızken bile güzel bir görünüm sağlar. Bunun farkında olan ve ipek kirpik pratikliğini yaşamak isteyen kadınlar ise ipek kirpik yaptırmak isterler. İpek kirpik hakkında en fazla merak edilen ipek kirpik kalıcı mı? sorusudur. İpek kirpik, yarı kalıcı bir uygulamadır. Belirli bir süre kullanılan ipek kirpiğin daha sonra çıkarılması gerekir. Buradaki süre ise kirpiğin türüne, yapan kişiye ve kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir.

 

Günümüzde oldukça popüler olan güzellik uygulamalarından biri de ipek kirpiktir. İpek kirpik uygulaması, ipekten üretilen kirpiklerin, kişinin kirpik diplerine özel bir yapıştırıcı kullanılarak takılmasıyla daha gür ve uzun kirpiklerin elde edilmesini sağlayan uygulamadır. Aşağıya doğru eğilen, hacimsiz ve seyrek kirpiklere sahip olan kadınlar için hayat kurtarıcı nitelikte bir uygulamadır. İpek kirpik sayesinde her gün göz makyajı yapmak ve maskara sürmek gibi zaman alıcı işlemler ortadan kalkmış olur.

 

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

İpek kirpik, güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından yapılan bir uygulamadır.

Kayl's Beauty- İpek Kirpik Uygulaması Zararlı Mı?

Uygulama şu şekilde ilerler:

  • İlk olarak işlem yapılacak göz ve çevresi temizlenir.
  • Daha sonra kullanılacak kirpiklerin boyutları ayarlanır.
  • Özel yapıştırıcı hazırlanır ve kirpikler tek tek, özel yapıştırıcı ile kişinin kendi kirpiklerine yapıştırılır.
  • Son olarak dağılan yapıştırıcılar temizlenir ve işlem sonlanır.

 

İpek kirpik yaptırırken dikkat edilmesi gereken nokta, yapacak kişinin uzman olmasıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar yaşanabilir.

 

İpek Kirpik Zararlı Mı?

İpek kirpik ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise zararlı olup olmadığıdır. Bu konuda farklı söylemler olsa da, uzmanlar herhangi bir zararı olmadığını belirtiyor. Güzellik uzmanlarına göre; uygulama yapışkan eridiğinde sonlanıyor ve kirpikler kendiliğinden dökülüyor ve bu sayede kişilerin kirpiklerine herhangi bir zarar vermiyor.

 

İpek Kirpik Fiyatları

İpek kirpik işleminin fiyatı, birçok etkene bağlı olarak değişir. İşlemin uygulanacağı alan, kirpik türü ve yapıştırıcı türü fiyatın değişmesine neden olur. Ancak bu işlemin ortalama olarak 150 ile 200 TL arasında olacağı söylenebilir.

 

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı?

İpek kirpik uygulaması, kullanıma göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 6 ay kalıcılığa sahiptir. Bu süre kişinin alışkanlıklarına göre şekillenir. Ayrıca kullanılan malzemelerin kalitesi de süreye etki edecektir. Bu sebeple güvenilir bir güzellik merkezinde işlemi yaptırmak önemlidir.

 

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
20.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading