• Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

İpek Kirpik Kaç Mm Olmalı?

Kendi kirpiklerinden memnun olmayan veya daha seyrek ve daha ince kirpikli kadınların kirpiklerini daha uzun gösterilmesi amacıyla bazı yöntemler uygulanır. Uzmanlar tarafından anti alerjik ürünlerle bu yöntemlerin uygulanması sağlanır.

 

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

İpek kirpik uygulaması, kendi kirpiklerinden memnun olmayan veya daha seyrek ve daha ince kirpikli kadınlar tarafından kirpiklerinin daha uzun gösterilmesi amacıyla yapılan yönteme denir. Bu yöntem uzmanlar tarafından anti alerjik ürünlerin yardımıyla yapılması gerekir.

İpek kirpik uygulaması, günümüzdeki kadınlar için çok pratik olarak uygulanan bir uygulamadır. Bu yöntemde kadınların kendi kirpikleri üzerine tek tek ipek tanecikleri takılarak, kirpikler daha dolgun ve daha sık gösterilir. Bu işi yapan profesyoneller tarafından yapılması önemlidir.

Bu yöntem kadınların kendi kirpiklerine zarar vermez. Fakat yine de bu ipek kirpik yöntemini uygularken anti alerjik ürünler kullanılması önemlidir. Kullanılacak materyaller steril olmalıdır. Bir aylık süre içerisinde ipek kirpiklerin bakımı yapılırsa, ipek kirpikler ömür boyu kullanabilir.

 

İpek Kirpik Kaç Mm Olmalı?

İpek kirpik uygulamasında ipek kirpikler, kadınların kendi kirpiklerinden 1 mm ileriden takılması gerekir. Çünkü ipek kirpikler dipten takıldığı takdirde kirpikler hava alamaz ve büyük problemler yaşanmasına neden olabilir.

İpek kirpik uygulamasında, ipek parçaların kirpiklere yapıştırılma işleminin ardından kuruyana kadar gözlerin açılmaması gerekir.

 

İpek Kirpik Uygulamasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İpek kirpik uygulamasında şunlara dikkat edilmelidir.

  1. Profesyonel ve eğitimli kişiler tarafından uygulama yapılmalıdır.
  2. Uygulamada, kullanılan cımbızlar ve materyallerin kesinlikle steril olması gerekir.

İşlem sonrasında kişi gözünü 10 dakika boyunca gözlerini açmaması gerekir. Kullanılan yapıştırıcının buharı gözlere zarar verebileceğinden buna dikkat edilmelidir. Uygulamanın ardından bir ay sonra bakımı yaptırılmalıdır. Yaptırılmadığı takdirde kirpiklerde dökülmeler olur.

İpek kirpik uygulamasında bu konulara dikkat etmek gerekir.

 

 

İpek Kirpik Uygulaması Kimlere Yapılır?

İpek kirpik uygulaması, kendi kirpikleri kısa olan veya daha uzun kirpik isteyen kadınlara uygulanır. Her gün rimel sürmekten çekinen kadınlara veya bu işe vakti olmayan kadınlara da yapılır. Makyaj yaptığı halde gözlerde makyajı kalmayan veya akşama kadar makyajını tazeleyecek vakti olmayan kişilere ve açık renkli kişilere uygulanır.

 

Ayrıca, gözlerini çekici kılmak ve daha dolgun bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar da ipek kirpik yöntemini uygulayabilirler.

 

İpek Kirpik Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

İpek kirpik uygulamasının kalıcılığı, uygulama yapılan kişi kurallara uyduğu takdirde, yağ bazlı ürünlerle silme işlemi yapılmadığı ve rimelin güzel bir şekilde temizlendiği takdirde ve 1 ayda bir bakımı yapıldığı takdirde 6 ay içerisinde de yeniden uygulama yapılırsa ömür boyu olarak kullanılabilir.

İpek kirpik uygulaması pratik bir uygulama olduğundan kişiye çok zaman kazandırır. Doğal görünümlü çekici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar için ideal bir yöntemdir.

 

 

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Kayl's Beauty
26.5.2021

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Loading